Huzur Evi Sakinleri ile Dijital Bahar Buluşmaları

Turkcell’in hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi “Dijital Bahar” ile huzur evleri sakinlerine mutluluğu ve teknolojiyi götürdük. Huzur evi sakinlerinin yeni nesil teknolojiler ile buluşmalarını sağladık. Bu sayede huzur evi sakinleri, web olanaklarının kullanımı, teknoloji temelli iletişim olanakları ve eğlence içerikleri ile tanışma fırsatı buldular. Turkcell aracılığıyla sağlanan sınırsız internet erişimi ve etkinlik süresince düzenlenen karşılıklı eğlence oyunları da onlara hediyelerimiz oldu. Kurulan teknoloji odalarında Turkcell markası altında sunulan BİP, Fizy, Tv Plus, Dergilik gibi uygulamalara ücretsiz erişim sağladılar.

 

Proje ilk aşamasında İstanbul ve Ankara özelindeki 2 huzur evlerinde gerçekleşti. Proje süresince toplamda 2000 km yol kat ettik. Toplam 200 m2’lik alanda kurulumlar gerçekleştirdik. Yaklaşık 450 kişilik huzurevi sakiniyle doğrudan temas kurduk. Yaklaşık 1000 kişi ile de etkinlik süresince dolaylı olarak temas kurduk. Etkinlik lansman aktivitesinde “Aile ve Sosyal Politikalar” bakanımızı ağırladık. Bu sayede de geniş bir medya etkisi elde ettik. Etkinlik günü itibariyle 300’den fazla yerel ve ulusal medya kanalında haberlerimiz çıktı. Bu haberlere yaklaşık 3 milyon kişi erişim sağladı.

 

Devam etkinlikleri de gelecek dijital bahar projemiz süresince daha çok huzur evi sakinimize mutluluk götüreceğimiz için heyecanlıyız.